Rykmentin päättäjäiset ja palkitsemistilaisuus

Rajamäen rykmentin kauden 2018 päättäjäiset, palkitsemistilaisuus ja sääntömääräinen syyskokous pidettiin Klaukkalan Urheilupuiston koululla. Paikalla oli noin 75 seuran jäsentä.

Aluksi oli nuorisotoiminnan järjestämä kahvitarjoilu. Tämän jälkeen päästiin päättäjäistilaisuuteen, jonka avasi seuran puheenjohtaja Anne Laajaniemi. Seuraavaksi Ari Enroth sekä Pinja Koskinen ja Ilari Haltia esittelivät pyöräsuunnistusta. Pinja ja Ilari ovat mukana nuorten pyöräsuunnistusmaajoukkueessa. Sitten Antti Paasikoski esitteli valmennusryhmän toimintaa ja suunnitelmia ensi vuodeksi. Tämän jälkeen Tuomas Multala esitteli nuorten ryhmän toimintaa ja tulevaisuuden suunnitelmia.

Esitysten jälkeen päästiin palkitsemisiin. Seuran parhaaksi urheilijaksi valittiin hiihto- ja pyöräsuunnistussaavutuksillaan Mervi Pesu. Paras naisurheilija oli brittien maajoukkuesuunnistaja ja vahva RR-viestisuunnistaja Megan Carter-Davies. Paras mies oli H35-sarjan hallitsija ja hyvä viestijuoksija Hannu-Pekka Pukema. Tuomas Tölli oli hienoilla syksyn suorituksillaan H35-sarjassa vuoden yllättäjä. Lisäksi suuri joukko eri ikäisiä nuoria palkittiin. Ohessa on palkittujen lista:

   • Paras mies: Hannu-Pekka Pukema
   • Paras nainen: Megan Carter-Davies
   • Paras urheilija: Mervi Pesu
   • Vuoden yllättäjä: Tuomas Tölli
   • Vuoden uurastaja: Mika Loukkalahti
   • Vuoden kehittyjä: Elina Hämäläinen
   • D17-20: Pinja Koskinen
   • H17-20: Ilari Haltia
   • H16: Aleksanteri Hiiro
   • D16: Emma Varmavuo
   • Oravapoika: Nuutti Toivonen
   • Oravatyttö: Elisa Mänty
   • Nuori Menestyjä: Eemi Vilska
   • Pistekilpailun (SM+AM-kisat) voitto 2018: Mervi Pesu
   • Tsempparit: Elina Hämäläinen, Essi Multala, Jonne Mourujärvi, Kristeri Hiiro, Peetu Malmström, Elli Alanko
   • Uudet kilpailijat: Jonne Mourujärvi, Emilia Hamari, Sofia Hamari, Rasmus Laaksonen, Santtu Asikainen, Oskari Multala, Lauri Haukilampi, Taavi Kettunen, Jarkko Leivo, Kiira Tervo, Antti Loukkalahti, Jooa Vilska, Otso Leinonen

Palkittuja aikuisia ja nuoria, tsempparinuoria ja uusia kilpailijanuoria.

Lisäksi palkinnot jaettiin (sprintti, päivä ja yö) seuran mestaruuskilpailujen kokonaiskilpailun mitalisteille. Pistetaulukko on kuntosuunnistussivulla.

Seuran mestaruuskisojen mitalisteja

Lopuksi palkittiin vielä ahkerat kuntosuunnistajat, tähän saavutukseen tarvittiin 17 suoritusta 25 mahdollisesta.

Ahkeria kuntosuunnistajia

Tilaisuuden jälkeen pidetyssä sääntömääräisessä syyskokouksessa hyväksyttiin pienin tarkennuksin seuran toimintasuunnitelma, jäsenmaksut ja talousarvio vuodelle 2019. Lisäksi hyväksyttiin ajantasaistetut seuran säännöt. Johtokunnan puheenjohtajana jatkaa Anne Laajaniemi, johtokunnassa jatkavat Ari Enroth, Jarmo Hyvönen, Riitta Karppinen, Mika Loukkalahti ja Tuomas Multala. Antti Paasikoski aloittaa valmennusvaliokunnassa sekä Markus Turunen markkinoinnissa.

 

Bookmark the permalink.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *